Bizim Yaka Kocaeli – KOSİAD’ın Yeni Başkanı Erkan Karacan

Kocaeli Sanayici ve İşadamları Derneği’nin (KOSİAD) 15. olağan genel kurulu yapıldı. Tek listeyle gerçekleştirilen kongrede mevcut başkan Gürol Ciğerdelen aday olmazken KOSİAD’ın yeni başkanı Erkan Karacan oldu

Başiskele’de bulunan Wellborn Otel’de gerçekleştirilen kongreye Kocaeli Ticaret Odası (KOTO) Başkanı Necmi Bulut, KOTO Meclis Başkanı Akın Doğan, Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu yönetim kurulu başkan yardımcısı Sefa Targıt ve KOSİAD üyeleri katılım gösterdi. Tek liste ile gerçekleştirilen kongrede mevcut Başkan Gürol Ciğerdelen aday olmazken yerine Erkan Karacan başkan seçildi. Genel kurulda 9 kişilik yönetim, 3 kişilik denetim ve 5 kişilik Danışma Kurulu’da seçildi. Genel Kurulun divan başkanlığını Haluk Ulusoy yaptı.

“ÜYE SAYIMIZI 111’E YÜKSELTTİK”

Genel kurulda konuşan eski KOSİAD başkanı Gürol Ciğerdelen 2 yıllık süreç içerisinde gerçekleştirdikleri faaliyetler hakkında açıklamalarda bulunarak, “23 Mart 2015’ten bu yana birlik ve beraberlik içerisinde faaliyetlerde bulundu. Birçok etkinlikte bulunduk. Protokol ziyaretlerinde bulunduk. TÜRK KONFED’le ilgili bazı çalışmalarda bulunduk. Üye sayımızı 111’e yükselttik. Yönetim kurulu adına hepinizi saygıyla selamlıyorum” değerlendirmesinde bulundu.

“GENÇ KOSİAD’I OLUŞTURACAĞIZ”

Ciğerdelen’in ardından kürsüye gelen KOSİAD’ın yeni başkanı Erkan Karacan, “KOSİAD büyük bir ailedir. Bugün üyelerimiz arasında ortak geçmişler söz konusudur. Raylar bir kavşağa gelene kadar hep paralel gider. İki yıl boyunca hizmet veren Gürol Ciğerdelen başkanımıza çok teşekkür ediyorum. Bu bir nöbet değişimizidir. Genç KOSİAD’ı oluşturacağız. Gençlerden oluşan bir yapı kuracağız. Atalay Kaya’ya bu işin sorumluluğunu vereceğiz. KOSİAD çatısı altında bulunan değerli insanlar var. Biz bu insanların tecrübelerinden faydalanmak istiyoruz. Üretimin olmadığı yerde ticaret ve istihdam da olmaz. Bu şehrin kaderi yıllar önce çizilmiş. Bu şehir sanayi şehridir. Bu şehir iyi planlanmalıdır” şeklinde konuştu.

İŞTE KOSİAD YÖNETİMİ

KOSİAD’ın yeni yönetim kurulu şu isimlerden oluştu: Erkan Karacan (Başkan), Gürol Ciğerdelen, Atalay Kaya, Volan Yılmaz, Yalçın Ergen, Mert Pekdemir, Fahri Örengül ve Turgay Yılmaz. Kongrede, Denetim Kurulu’na Emre Kulumbur, Mustafa Yıldız ve Cenk Şenol, Danışma Kurulu’na da Sami Pekdemir, Haluk Ulusoy, Bora Ergene, Yücehan Öztüre ve Kubilay Kırman seçildi.

ERKAN KARACAN

1972 İzmit doğumlu. İlk ve ortaöğretimini İzmit’te tamamladıktan sonra 1994 yılında İstanbul’da Yıldız Teknik Üniversitesi Mimarlık bölümünden mezun oldu. 3 dönemdir KOSİAD’ta yöneticilik yapıyor. Geçtiğimiz dönem KOSİAD Başkan yardımcılığı görevini yürüttü. Bir dönem KYÖD’de de yöneticilik yaptı. Karacan Mimarlık Şirketinin sahibi. Evli ve 2 çocuk babası.