KOSİAD’lılar Dostluk Akşamı’nda Buluştu

KOCAELİ GAZETESİ-14.10.2016

KOSİAD üyeleri önceki akşam Wellborn Otel’de buluştu. KOYAŞ Genel Müdür’ü Birol Türemiş otomobil perakendeciliği alanında rekabet avantajı yaratacak KOYAŞ Projesini KOSİAD üyelerine anlattı.
Kocaeli Sanayici ve İş Adamları Derneği (KOSİAD) üyeleri geleneksel hale gelen ’Dostluk Akşamı’ organizasyonunda bir araya geldi. Wellborn Otel’in Liman Restoranı’nda düzenlenen geceye dernek üyelerinin yanı sıra KOYAŞ (Kocaeli Otomotiv Yönetim Ve Ticaret A.Ş.) Genel Müdürü Birol TÜREMİŞ konuk olarak katıldı.

SUNUM YAPILDI

KOSİAD Başkanı Gürol Ciğerdelen yaptığı açılış konuşmasında, KOSİAD liderliğinde Doğu Marmara bölgesi federasyon kurma çalışmalarının başladığını ve iki ay içerisinde sonuçlanacağını belirterek, katılım sağlayan herkese teşekkürlerini sundu. Ciğerdelen’in konuşmasının ardından gecenin konuğu KOYAŞ Genel Müdür’ü Birol Türemiş otomobil perakendeciliği alanında rekabet avantajı yaratacak KOYAŞ Projesini anlattı. Türemiş, yaptığı sunum konuşmasında şunları söyledi; “Üreticisi, ithalatçısı, bayisi, yedek parçacısı ve servisleri ile dünyada en keskin rekabetlerden biri otomotiv sektöründe yaşanmaktadır. Otomotiv pazarındaki doygunluk arttıkça ve sürekli geliştirilen araçların her geçen gün daha az servis ve bakıma ihtiyaç duyması talebi düşürmekte, otomotiv tedarik ve satış zincirinin bütünü üzerinde kâr oranlarını daraltmaktadır.

YENİ STRATEJİELER

Bu zorlu zeminde araştırmaya dayalı veriler ile yeni stratejiler ortaya koymaya ve var olan stratejileri desteklemeye olan ihtiyaç her zaman olduğundan daha da önemli hale gelmiştir.Önümüzdeki en önemli fırsat, batıda otomotiv sektöründe yaşanan bu zorlu koşulların ülkemize henüz aynı şiddette yansımamış olması ve bize hâlâ bir hareket alanı bırakmış olmasıdır.

ORTALAMANIN ÜSTÜNDE

Kocaeli ilinde gerçekleşen toplam binek araç satışının %70 inden fazlasını gerçekleştiren KOYAŞ hissedarı bayilerimiz, otomobil perakendeciliği alanında gerek satış rakamları gerekse de satış sonrası müşteri memnuniyeti açısından, temsil ettikleri otomobil markalarının Türkiye ortalamasının üstünde performans gösteren örnek işletmelerdir. 2016 yılının ilk yarısında Kullar bölgesinde Feshane Çiftliği olarak bilinen 154 dönümlük araziyi satın alan KOYAŞ Türkiye’nin ilk kapsamlı Otomobil Alışveriş Merkezi (AUTO MALL) Projesini hayata geçirmek üzere mimari proje ve Pazar araştırmaları çalışmalarını sürdürmektedir.

TÜKETİCİ DENEYİMİ

Otomotiv alt ve üst sektörlerinin önemli oyuncuları ile marka kaldıracı etkisini tarafların kazanacağı şekilde kullanacak stratejik işbirlikleri yaparak; verimliliklerimizi arttıracak ve tüketici deneyimini zenginleştirecek buluşlarla tüm Kocaeli ile birlikte kazanmak istiyoruz”. Türemiş, konuşmasının sonunda KOSİAD üyelerinin desteğini talep etti. Gece KOSİAD üyelerine verilen yemekle son buldu.