Özgür Kocaeli – KOSİAD’ın Yeni Başkanı: Karacan

Ciğerdelen aday olmadı, yönetime girdi
KOSİAD’ın yeni başkanı: Karacan

Kocaeli Sanayici ve İşadamları Derneği(KOSİAD)’nin 15’nci olağan genel kurulu önceki akşam Wellborn Otel’de yapıldı. KOTO Başkanı Necmi Bulut, Meclis Başkanı Akın Doğan, Genç İşadamları Derneği Başkanı Yusuf Erenkaya ile Türkkonfed Başkan Yardımcısı Sefa Targut, kongreye misafir olarak katıldı.
Divan başkanlığını Haluk Ulusoy’un yaptığı 110 üyeden büyük bölümünün katıldığı genel kurulda 10 yıllık üyesi olan 3 dönem de yönetim kurulunda görev yapan Erkan Karacan, KOSİAD’ın yeni başkanı oldu. 2 yıldır KOSİAD Başkanlığı yapan Gürol Ciğerdelen yeniden aday olmadı; Karacan’ın başkanlığındaki yönetim kurulunda yer aldı.
Tek aday olarak girdiği kongrede KOSİAD’ın 2 yıl başkanlığını üstlenen Mimar Erkan Karacan, KOSİAD’ın, şehrimizde birbirleri ile ticari ve dostluk ilişkileri olan, aynı sosyal çevrelerde birlikte olma şansı bulan insanlar topluluğu olduğunu söyledi. Üyeleri arasında iki-üç nesil öncesine kadar iş, arkadaşlık ve sosyal anlamda ortam geçmişlerin söz konusu olduğunu belirten Karacan, “Dedesi dost, kendisi dost, çocukları dost insanlar. Dedeleri ve babaları bu şehre hizmet gençler, KOSİAD çatısı altında geleceğimizin öncüleri olacaktır.” dedi.
Genç KOSİAD oluşturma niyetinde olduklarını belirten Karacan, Genç KOSİAD üyelerinin şehrimizdeki faaliyet gösteren aile şirketlerinin ikinci nesil yöneticilerinden ve genç girişimcilerden oluşacak bir grup olacağını, KOSİAD’a enerji getireceğine inandığını söyledi.
Genel kurulda, 9 kişilik yönetim kurulu, 3 kişilik denetim kurulu ve 5 kişilik Danışma Kurulu seçildi. Erkan Karacan başkanlığındaki KOSİAD’ın yeni yönetim kurulunda Gürol Ciğerdelen, Atalay Kaya, Volkan Yılmaz, Yalçın Ergen, Veysel Akyıldız, Mert Pekdemir, Fahri Örengül ve Turgay Yılmaz yer aldı.
A.Emre Kulumbur, Mustafa Yıldız ve Cenk Şenol’un denetim kurulunda yer aldığı KOSİAD’ın Danışma Kuruluna da şu isimler seçildi: Sami Pekdemir, Haluk Ulusoy, Bora Ergene, Yücehan Öztüre ve Kubilay Kırman.